BOISKO – rewitalizacja

Opublikowano październik 31, 2018

wrzesień – październik 2019

Sezon urlopowy dobiega końca.
Na dobry początek po-urlopowej rzeczywistości spotkanie z przedstawicielem firmy, która będzie montować piłkochwyty na „boisku” w Konarzewie. Wizja lokalna na miejscu a potem spotkanie w Urzędzie Miejskim. Inwestorem jest gmina Zduny, która w ramach złożonego projektu pozyskała środki na realizację zadania od Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W wyniku ogłoszonego przetargu realizatorem zadanie została firma LEGEND SPORT Sp. z o.o. z Wrocławia. Z ramienia urzędu zadanie realizowała p. Magdalena Krawczyk, zaś z naszej strony koordynatorem był Robert Marciniak.
Jako stowarzyszenie zaproponowaliśmy pomoc w realizacji inicjatywy.
Prace ruszą po 3 września.

O właczenie się do projektu i pomoc poprosiliśmy naszych Partnerów Społecznych oraz Sąsiadów.


Pomiary geodezyjne przygotowała i opracowała firma GEOMAR – Marta Gryszka z Krotoszyna, nasz partner w działaniu z Konarzewa. Przygotowanie terenu zajęli się nasi mieszkańcy, rolnicy z cięższym i lżejszym o-sprzętem. ; p. Jerzy Konopka i Tomasz Stanisławski.

Po zwymiarowaniu boiska , wkopaniu słupków nadszedł czas dla nas – kopanie dołków pod mocowania piłkochwytów. 2 dni rozmów i uzgodnień telefonicznych i ekipa skompletowana. Włączyli się mieszkańcy Konarzewa – starsi i młodsi, panie i panowie. Kiedy kto mógł – na jeden szpadel przypadły 3 dołki. Wszyscy byli na czas, zrobili co zadeklarowali …3 dni i gotowi na zalewanie betonem. Ten etap wg zamówienia realizatora wykonała Betoniarnia p. Ochmana.

Teren wygrodzony . Teraz czas na przygotowanie „płyty boiska”. Znowuż z pomocą przyszli rolnicy ze swoim sprzętem. Mechanicznego siewu trawy dokonała rodzina Kreczmerów, zaś zwalcowaniem zajął się p. Adam Krajka. Pozostało już tylko oznakowanie terenu. Zwilżeniem gruntu przed zasiewem i po zajęła się jednostka OSP Konarzew. 

Doradztwo w zakresie wyboru trawy oraz zakup w dobrej cenie zapewniła Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych BIELAWNI z Konarzewa , nasz kolejny partner społeczny.


Od początków naszego działania w 2015 …jeszcze przed nie pamiętamy aby realizowane było działanie w które tak chętnie i bezinteresownie włączyło się tylu mieszkańców. Z różnych krańców Konarzewa, młodsi i starsi , silni panowie i słaba płeć, tubylcy i osiedleńcy. Nikt do kogo zwróciliśmy się o pomoc nie odmówił. Ci, którzy z racji obowiązków służbowych nie mogli teraz – deklarowali że są chętni …będziemy korzystać.

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna