O nas

Pomysł na założenie stowarzyszenia zrodził się w listopadzie 2014 roku. Od grudnia trwały rozmowy, spotkania międzysąsiedzkie, które utwierdzały w przekonaniu, że ten kierunek myślenia i działania jest słuszny. Mieszkańcy mieszkający tu „od zawsze” wspominali jak dawniej wyglądało życie towarzyskie. Wszyscy widzą, że nowych mieszkańców przybywa, ale niestety ludzie się nie znają. Młodzi mieszkańcy mają dokładnie takie samo odczucie. Obydwie strony dzieliły się pomysłami co by można zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy. Po obydwóch stronach byli chętni do działania. Udało się skrzyknąć grupę 15 pozytywnie zakręconych i 11 lutego 2015 zostało powołane do życia stowarzyszenie, któremu na zebraniu założycielskim nadano nazwę „RAZEM DLA KONARZEWA”. Taka forma działania to sprawdzony sposób na realizację Waszych pomysłów oraz możliwość pozyskania pieniędzy na nasze działania.

Jak w każdej urzędowej sprawie trzeba było wypełnić mnóstwo dokumentów, załączników . Proces rejestracji nie trwał długo – 27 kwietnia uzyskaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

Okres oczekiwania na rejestrację wykorzystaliśmy na dyskusje określające kierunki i sposoby działania. Naszym celem jest aktywny towarzysko i społecznie Konarzew. Pomysły wcześniej przekazywane dotyczyły aktywizacji dzieci, młodzieży , dorosłych i seniorów. Chcemy działać na rzecz tych grup wiekowych, społem z tymi grupami. Stąd symbolika naszego logo. Dla każdego chętnego, bez względu na wiek jest miejsce w naszych szeregach. Razem możemy więcej – to motto naszego działania.

 

  

 

STATUT

STRATEGIA

 

ul. Baszkowska 83, KONARZEW

63-700 Krotoszyn

Tel. 62 722 08 97 , 506 56 55 51

e-mail : razem.dla.konarzewa@gmail.com

www.facebok.com/Razem.Dla.Konarzewa

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna