KONARZEW – NASZE MIEJSCE NA ZIEMI

Opublikowano grudzień 2, 2018

W okresie od 14 września do 30 listopada Grupa Nieformalna KONARZEWSKA INICJATYWA SĄSIEDZKA  realizowała projekt pn. KONARZEW – NASZE MIEJSCE NA ZIEMI. Na realizację tego zadania grupa otrzymała z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich grant w kwocie 3000,00 zł. Było to możliwe w ramach projektu Mikrodotacje na społeczne akcje ogłoszonego przez Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.

W ramach harmonogramu zaplanowane zostały różnego rodzaju wydarzenia –organizowane lub współorganizowane przez KIS. We wszystkich działaniach udział wzięło ok. 100 osób, zaś w przygotowania i realizację zaangażowało się grono z Grupy oraz konarzewscy wolontariusze. Praca społeczna mieszkańców również była wkładem osobowym w ten projekt.

Realizując harmonogram zapewniona została obsługa IV Konarzewskiego Pikniku Rodzinnego,organizowanego przez stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA. Pomoć została zadeklarowana w części oficjalnej – obsługa spotkania autorskiego oraz w części rekreacyjno-piknikowej.

Spotkanie z PYRKĄ – to z kolei  wydarzenie o charakterze kulinarno-towarzysko-konkursowym. Jako że mieszkamy w „zagłębiu Ziemniaczanym” zatem ziemniaki królują na naszym stole. Podajemy je w różnej postaci . Skąd się wzięły ziemniaki na naszym stole, jak kiedyś wyglądała praca w polu, jakie nazwy mają ziemniaki oraz potrawy z nich w innych regionach kraju? O tym można było się dowiedzieć z quizu. Nasze sąsiadki przygotowały ziemniaczane potrawy.  Odbyła się degustacja, głosowanie i …ogłoszono zwycięzców. Korzystając z bezdeszczowej pogody w plenerze odbyły się gry i konkursy z „ziemniakiem w tle”, przygotowane przez KIS i wolontariuszy. Dzięki ognisku rozpalonemu przez OSP Konarzew można było upiec i zjeść ziemniaki z żaru.  Na zakończenie wszyscy zebrani zagrali w grę planszową CHIŃCZYK. Rodzicom i Dziadkom przypomniały się dziecięce lata.

W międzyczasie kompletowaliśmy listę chętnych na FITNESS pod CHMURKĄ. W założeniu miały być to spotkania rodzinne, miedzy pokoleniowe. W rezultacie skończyło się na mamach z dziećmi oraz paniach w wieku do 50+.  Z uwagi na kapryśną pogodę uciekliśmy spod deszczowej chmurki pod dach konarzewskiego ośrodka. Ćwiczenia prowadziły trenerki z Klubu Fitness POWER JUMP z Krotoszyna. Każde spotkanie obejmowało inny zestaw ćwiczeń, na inną grupę mięśniową. Ostatnie spotkanie miało miejsce w siedzibie Klubu. Tutaj do dyspozycji był sprzęt  klubowy. Po zakończeniu projektu część z nas nadal będzie korzystać z oferty klubu i po przetestowaniu każdej formy„wygibasów” zdecydujemy się na tę , która nam najbardziej odpowiada.

W Zdunach zorganizowaliśmy Warsztat Umiejętności Różnorakich, na które zaprosiliśmy lokalne organizacje. Nasz Patron – stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA  zaprosił swoje zaprzyjaźnione grupy. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak inni wypełniają swój czas wolny –zarówno dla lokalnej społeczności jak i dla swoich członków. Spotkanie pełne pomysłów,inspiracji i możliwości.  Postaramy się coś z tego przejąć i zaszczepić na naszym podwórku.

Zakończenie projektu, omówienie sukcesów i trudności, przygotowanie raportów z ankiet wypełnianych na spotkaniach przez uczestników. Jest nad czym myśleć 

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna