DNI SENIORA W GMINIE ZDUNY

Opublikowano wrzesień 25, 2018

KALENDARIUM

REGULAMIN

01 – 31. 10 .2018

Kolejna edycja Dni Seniora w gminie Zduny – wplanie Kono familijne, Warsztaty z komunikacji oraz Turniej Bowlingowy.

Wtorkowe KINO FAMILIJNE w zdunowskiej bibliotece w ramach Dni Seniora w gminie Zduny. Seans połączony z warsztatami z komunikacji międzyludzkiej pn. MÓWIĆ – SŁUCHAĆ – ROZUMIEĆ.
Interaktywne zabawy , wyszukiwanie pozytywnych cech u siebie, różnice w komunikowaniu się w jedną stronę i w obydwie …rozpoznawanie, nazywanie i klasyfikowanie emocji. Emocji pozytywnych i negatywnych, do wyrażania których mamy prawo…nie należy ich tłumić.

Na zakończenie film …niespodzianka. „To się w głowie nie mieści” Walta Disneya.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Agnieszka Gierłowska. Temat ciekawy i przydatny w życiu , mamy nadzieję na ciąg dalszy -.

Tradycyjnie podczas Dni Seniora w gminie Zduny odbywa się turniej bowlingowy , czyli kręgle o Puchar Burmistrza Zdun. Do gry przystąpiła drużyna z krotoszyńskiego Uniwersytetu III Wieku, ekipa seniorów ze Zdun, team konarzewsko-baszkowski oraz harcerze z 1 Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej.
Tradycyjnie puchar pojechał do Krotoszyna do seniorów z UTW Krotoszyn. Jednak losy II i III miejsca ważyły się do ostatniej chwili. Rzut dodatkowy …po remisie. Autorem zwycięskiego srebrnego rzutu był Hieronim Stach z Baszkowa. Dzięki niemu nasza ekipa mieszana zajęła II miejsce. Trzecie przypadło zdunowskim seniorom a czwarte harcerzom.

Po ceremonii wręczenia pucharów poszliśmy na słodki poczęstunek do kawiarni RETRO,

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/…/iii-turniej-bowlingowy-o-…

Finał Dni Seniora w gminie Zduny miał miejsce w Poznaniu. Dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Muzeum Powstania Wielkopolskiego . Drogi Polaków do niepodległości od upadku powstania styczniowego poprzez I wojnę aż do roku 1918.  Głównym celem wyczieczki był udział w targach VIVA SENIOR.

Targi VIVA Senior 2018 oferowały stoiska i punkty usługowe medyczne, zielarskie, hortiterapię, badanie wzroku, słuchu, policyjne i kominiarskie nt zagrożeń w dniu codziennym. Kluby Seniora prezentowały swoje działania, rękodzieło – muzyka, taniec, gimnastyka. Nasi uczestnicy skorzystali z niektórych proponowanych ofert, przywieźliśmy trochę katalogów, ulotek, informatorów. Mamy nadzieję, że podejrzane, zasłyszane i przeczytane oferty będą inspiracją dla naszych seniorów.

Był czas na kawę, obiad – a na koniec koncert Skaldów. Planujemy kolejne spotkanie seniorów którzy do tego czasu  pomyślą, wymyślą co zorganizować na naszym lokalnym podwórku.

Wyjazd zakończył realizację projektu DNI SENIORA W GMINIE ZDUNY dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Zdunach.

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna