FERIE ZIMOWE
Ferie na maxa w konarzewskiej bibliotece. Spotkania trwały w dn. 30 stycznia – 03 lutego, rozpoczynały się o godzinie 14:00 i trwały do godziny 16.00 . Jednak chętni do zabawy przychodzili o wiele wcześniej i zostawali aż do jej zamknięcia . Dzieci wracały do domu zadowolone, dopytując się o kolejne spotkania.
Program tegorocznych ferii był bogaty : spotkanie z książką, filmy, popisy wokalne i taneczne, gry stolikowe. Dzieci chętnie uczestniczyły też w grach i w zajęciach plastycznych. Już od pierwszych chwil zimowego wypoczynku w ruch poszły nożyczki, klej, kredki, flamastry. Wykorzystano mnóstwo kolorowych papierów i gazet.
Dziełem sprawnych, dziecięcych rąk były maski karnawałowe na czwartkowy bal maskowy oraz kartki walentynkowe. Dziewczynki obmyślały swoje kreacje i układy taneczne. Chłopcy o wiele chętniej ćwiczyli się operując na zboxie. Ten nowy nabytek w naszej bibliotece oraz różnorodność gier była niesamowita frajda, nie tylko dla nich. Turniej gier dostarczył nie lada emocji. Przy okazji dzieciaki uczyły się grupowego korzystania ”na czas”. Trudno było się dostosować, bo zawsze i każdemu było za krotko. Dzieki temu ze wszyscy grali wg tych samych zasad nie było sporów i protestów.
Pomysł zorganizowania spotkań wyszedł od Emilii Swendrackiej z Konarzewskiej biblioteki oraz Magdaleny Snadnej ze Stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA. Obydwie panie były jednocześnie animatorkami wszystkich atrakcji. W przerwie miedzy zabawami był czas na herbatkę i słodkie male co nieco.
Panie Emilka i Magda dziękują wszystkim dzieciom za miło spędzony czas i zapraszają na kolejne „Ferie w Bibliotece”. Dzieci również podziękowały swoim opiekunkom, zapewniając , że następnym razem też przyjdą.
Ukoronowaniem ferii był spektakl teatralny Teatru Fantazja z Krakowa W piątkowe popołudnie Konarzewska biblioteka na chwilę zamieniła się w „Krainę z lodu”. Teatry, teatrzyki w konarzewskiej bibliotece zawsze gromadziły liczną widownię. W spotkaniu teatralnym wzięło udział 50 widzów. Interaktywne przedstawienie w którym publiczność była włączona w przedstawienie. , widownia stawała się aktorami. Zachwyt na buźkach dzieci bezcenny.
Bohaterów Annę, Elzę, Olafa i Kristoffa znają wszystkie dzieci, ale być tak blisko nich to dla nich wielkie przeżycie. Był to spektakl interaktywny, jako że aktorzy wciągnęli publiczność do udziału w przedstawieniu.
Na zakończenie wspólne z aktorami śpiewanie refrenu z muzycznego tematu przewodniego oraz wspólna fotografia. Zaproszenie prawdziwego teatru było możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Zdunach .