FINAŁ KAMPANII „KILOMETRY DOBRA”

Opublikowano czerwiec 4, 2018

Finał Kampanii Kilometrów Dobra wraz ze świętowaniem Dnia Dziecka. Gry i konkursy, występy dzieci, rozgrywki sportowe, koncerty muzyczny oraz wspólne układanie i mierzenie zdunowskiej DOBROCI –  🙂 Taki był plan.  Przygotowania niezależnie  w Zdunach i Konarzewie. Działanie bez wolontariuszy byłoby dużo trudniejsze.

Część koncertową rozpoczął przejazd / przyjazd Motocykli Ciężkich i Weteranów OLD TIMERS z Krotoszyna. Wszystkich zebranych powitaliśmy hymnem kampanii autorstwa i wykonania Skaldów. Część artystyczną rozpoczęli mieszkańcy DPS Zduny piosenką „Tysiąc Kilometrów” które były doskonałym uzupełnieniem Hymnu Kampanii.
Wręczyliśmy pierwsze Certyfikaty Dobroci i został wyklejony pierwszy , honorowy finałowy Metr Dobroci. Dokonali tego Patron Honorowy Kampanii – Burmistrz Zdun, Ambasador Kampanii – Siostra Anna Wojciechowska oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Zdunach i reprezentant firmy KRUK Transport.

Bank Spółdzielczy w Krotoszynie oraz KRUK Transport w Zdunach otrzymali także miano Sponsora Tytularnego Kampanii oraz Sponsora Tytularnego Finału. Pieniądze na organizację przekazała też Restauracja IMPULS w Zdunach oraz kilku Dobrodziejów Anonimów.
DZIĘKUJEMY BARDZO ZA PRZEKAZANE WSPARCIE FINANSOWE.

Korzystając ze słonecznej pogody można było skorzystać z przejażdżki motorami. . Stowarzyszenie ADSUM urządziło i prowadziło zakątek edukacyjno-artystyczno-leśno-dekoracyjno-sprawnościowy.   O pielęgnacji skóry , szczególnie letnią porą można było się dowiedzieć na stoisku AVON, które przygotowało ofertę kosmetyków dla całej rodziny. Harcerze prowadzili kącik dla milusińskich. W międzyczasie wystąpiła klasa III ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, wolontariusze zaś zaczęli wyklejać kolejne Metry Dobra. W tym momencie skończyło się słońce –
Humory uratowały nam słodkie wypieki przygotowane przez niezastąpione i niezawodne MAMY Harcerzy. Ciasto można było nabyć za dowolny datek …z których uzbierała sie niezła sumka –  Słodkie pomaganie – MAMOM SŁODKO DZIĘKUJEMY – 🙂

« 1 z 2 »

Harcerze i wolontariusze razem zbierali, razem naklejali, razem liczyli . Znaja już wagę i wartość ZŁOTÓWKI  – ich słowa :  ” nie myśleliśmy że układanie pieniędzy może być tak męczące ” –
Zebrane, wyklejone, policzone – wynik ogłosiła przewodnicząca Klubu Wolontariusza SUPER MOCNI ze Zdun oraz druh 1 Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej. WYNIK KILOMETRÓW DOBRA w gminie Zduny : 4300 zł wyklejone w monetach 1 złotowych, 400 zł z placuszkowych datków. Następnego dnia okazało się że wpłynęła  anonimowa wpłata – w sumie  4.900 złotych – 111 METRÓW DOBROCI – 🙂 Wspaniały wynik.

DOBRE SERCE ZDUN i OKOLIC – HARCERZE BARDZO WAM DZIĘKUJĄ.
My jako organizatorzy, komitet kampanijny dołączamy się do tych podziękowań. Połączone siły, pomysły i możliwości …finansowe, rzeczowe i organizacyjne…instytucje, firmy, mieszkańcy. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ .

Któż z nas , Społeczników nie szuka źródeł i możliwości pozyskania pieniędzy na swoje poza projektowe działania ? Jedną z mozliwośći są Kilometry Dobra, w których już uczestniczylismy.

Już wkrótce rozpocznie się nabór do 6 edycji. Wstępnie zadeklarowaliśmy udział. Dla kogo, z kim, na co będziemy zbierać – o tym będziemy rozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych gminy Zduny na spotkaniu zaplanowanym na 29.11.2018.

.Na podjęcie decyzji jest czas do końca roku. Póki co podsumowanie ogólnopolskie 5 edycji, oraz konferencja w trakcie której poziom wiedzy fundraisingowej się podniósł.

03 .09.2018

Dzień wyczekiwany przez 1 Zdunowską Drużynę Harcerską – zamówienia zrealizowane , nadszedł czas wręczenia .
https://www.facebook.com/KilometryDobraGminaZduny/


Druhny i Druhowie 1 Zdunowskiej Druzyny Harcerskiej – wspaniale się z Wami i dla Was pracowało. Cieszy nas Wasza radość i fakt że doceniacie to co się u-dało zdziałać. To nasz wspólny sukces, nasza wspólna duma i wspólna radość.

Niech sprzęt i wyposażenie służy Wam i Waszym młodszym kolegom – CZUWAJ !

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna