TYDZIEŃ SENIORA W GMINIE ZDUNY -2017

Opublikowano październik 7, 2017

Wzorem ubiegłego roku zorganizowaliśmy kolejną edycję TYGODNIA SENIORA W GMINIE ZDUNY. Program składał się z kilku, różnorodnych elementów.
Punktem centralnym był wyjazd do Poznania , na Inaugurację Miesiąca Seniora w Poznaniu. Do grupy seniorów ze Zdun, Konarzewa, Baszkowa i Bestwina dołączyło koleżeństwo z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krotoszyna.
Za jedyne 10 zł zwiedziliśmy poznańską farę, Katedrę na Ostrowie Tumskim oraz Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Tak tani wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Urzędu Miejskiego w Zdunach

Inauguracja Miesiąca Seniora w Poznaniu odbyła się na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Prezydent Poznania wręczył seniorom symboliczny klucz do bram miasta. Podzielił się też pomysłami jakie pomysły na udogodnienie życia seniorów mają władze miasta. Wręczył też certyfikaty Miejsca Przyjaznego Seniorom. Uczestniczyliśmy też w przedpremierowym spektaklu „neSTORY” wystawianym przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Na zakończenie recital operetkowy w oparciu o utwory Straussów.
Poznańską farę zwiedziliśmy z przewodnikiem, dzięki czemu weszliśmy tam, gdzie indywidualny turysta wejść nie może : zakrystia, podziemia i emfory.
Pogoda była wręcz idealna na spacer zatem z przyjemnością poszliśmy na Ostrów Tumski. Tutaj przewodnikiem był nam Krotoszyniak Paweł Bajerlein, który oprowadził nas po okolicznych uliczkach i przekazał ciekawostki z historii tej części miasta.
Przeszliśmy przez Cybinkę i dotarliśmy do ostatniego punktu naszego programu – Muzeum Brama Poznania – Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego .Tutaj dzięki technologii XXI wieku mogliśmy obejrzeć i wsłuchać się w opowieści o powstaniu, życiu i rozwoju Ostrowa Tumskiego. Rzut oka na panoramę miasta z tarasu widokowego i o godz. 19.00 zgodnie z planem ruszyliśmy do Krotoszyna.

 

« 1 z 2 »

 

 

II Turniej Bowlingowy o Puchar Burmistrza Zdun rozpoczęliśmy spotkaniem w zdunowskiej bibliotece gdzie można było obejrzeć naszą wystawę pn. KONARZEW – LUDZIE – MIEJSCA – PAMIĄTKI.
II Turniej o Puchar Burmistrza Zdun rozpoaczął się punktualnie o godz. 18.00W tym roku wystartowało 5 drużyn i trzeba przyznać , że poziom umiejętności zawodników wzrósł od ubiegłego roku. Niestety po raz kolejny Puchar pojechał do Krotoszyna. Również najlepszy gracz to reprezentant UTW – drużyna nr 1 z Krotoszyna. II miejsce zajęła ekipa PTTK Zduny, III przypadło UTW – drużyna nr 2. Puchary i medale w imieniu Burmistrza wręczyła Przewodnicząca Rady Miejskiej – Elżbieta Kurkiewicz, od organizatora zaś pamiątkowe dyplomy
Konarzewska drużyna przegrała zaledwie 2 punktami ze zeszłorocznym mistrzem. Jednak nie wynik był najważniejszy, ale wspólna zabawa, sąsiedzkie pogawędki i niesamowita dawka energii i humoru. Wszystkim UCZESTNIKOM – zawodnikom i kibicom za wspaniałą atmosferę. W takim gronie fajnie być Seniorem – 🙂

 

« 1 z 2 »

 

 

BIESIADA SĄSIEDZKA W KONARZEWIE – spotkanie zorganizowane w ramach projektu RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – PATRIOTYZM XXI WIEKU, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich a przygotowane przez nasze wolontariuszki. Spotkanie było okazją do podsumowaniem inicjatywy społecznej w/w projektu oraz WIELKOPOLSKIEJ OSI CZASU, realizowanego przez nasze stowarzyszenie ze środków Samorządu Wielkopolskiego. Zaprosiliśmy uczestniczących we wspominkach Seniorów, wszystkich którzy użyczyli nam fotografii i eksponatów oraz Partnerów, dzięki którym możliwe było zrealizowanie inicjatywy w takiej formie i wymiarze. Połączyliśmy zatem przyjemne z pożytecznym – : )
Wręczyliśmy podziękowania osobom, firmom oraz instytucjom za finansowe, rzeczowe i organizacyjne wsparcie naszych działań. Tych, którzy społecznie i bezinteresownie nam pomagali obdarowaliśmy upominkami przekazanymi przez Burmistrza, w dowód uznania dla ich zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego Konarzewa oraz Banku Spółdzielczego z Krotoszyna. Dzięki nim nasze spotkanie miało tak bogatą oprawę artystyczno-kulinarną.
Całość miała jednak charakter towarzyski, a o klimat zadbała kapela Braci Kuśnierzy z Milicza. Były retro-melodie, przyśpiewki i pogawędki przy stole, tańce-wywijańce na parkiecie.Miło było widzieć naszych Seniorów nucących – śpiewających i tańczących melodie swojej młodości. Zadbaliśmy też o biesiadne – regionalne menu. Smaczną zupę gulaszową , ugotowała dla nas Restauracja NA PARCELACH z Krotoszyna, zaś przepyszną gzikę przygotowała nasza sąsiadka Danka Jerzak. Do tego pyrki w mundurkach i swojska kiełbacha. smalec i kiszone ogóry – żarełko było prze-pyszne. Z reakcji, relacji uczestników wynika, że się podobało, są zadowoleni i chętnie by powtórzyli takie spotkanie – Do zobaczenia przy kolejnych za-działaniach.

« 1 z 2 »

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna