KILOMETRY DOBRA – OGÓLNOPOLSKA SPOŁECZNA KAMPANIA DOBROCZYNNA

Opublikowano styczeń 20, 2018

 

Po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Szlachetnej Paczce akcja Kilometry Dobra to kolejne dobroczynne współdziałanie.

KILOMETRY DOBRA 2018 – organizatorem V edycji jest Polski Instytut Filantropii z Warszawy.
Udział biorą organizacje  z różnych zakątków Polski. Niektóre z nich wchodzą do akcji po raz kolejny. Różne działania na różne cele  : dla dzieci, na remonty, na rozbudowę placówek, wyposażenie i doposażenie , na pomoc ludziom wykluczonym społecznie, na leczenie i rehabilitację. Potrzeby wielkie, funduszy jak zawsze za mało.

My zadziałamy dla naszych harcerzy – będziemy zbierać fundusze na wyposażenie, sprzęt oraz ekwipunek dla zdunowskich harcerzy.

Nasz udział w kampanii możliwy jest dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Zdunach ,  w ramach planu współpracy samorządu z naszą organizacją na rok 2018.

 

 

Ogólnopolska dobroczynna kampania społeczna KILOMETRY DOBRA organizowana jest przez Polski Instytut Filantropii.  To kolejna po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Szlachetnej Paczce ogólnopolska akcja dobroczynna. W trakcie jej trwania  uczestnicy kampanii / organizacje pozarządowe / zbierają pieniądze  na wybrany przez siebie cel. Tegoroczna, piąta już edycja trwać będzie w okresie 01 marca – 03 czerwca.

Stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA przystąpiło do kampanii jako pierwsze w gminie Zduny, jedyne w powiecie krotoszyńskim, nieliczne w Wielkopolsce .

Celem akcji jest zakup sprzętu, wyposażenia i ekwipunku dla zdunowskich harcerzy

Środki na ten cel będą zbierane w ramach zbiórki publicznej 2018 / 871 / OR

Inauguracja kampanii naszej gminie 01 marca ww Konarzewie, zaś finał 03 czerwca w Zdunach .

Kalendarium wydarzeń bieżących na

 profilu kampanii  Kilometry Dobra w gminie Zduny

oraz na plakatach w naszych miejscowościach.

www.kilometrydobra.pl

 

 

 

hymn kampanii – Skaldowie

https://www.youtube.com/watch?v=6qT9P4LDQ3k

 

 

Koncert inauguracyjny KILOMETRY DOBRA W GMINIE ZDUNY – KONARZEW GOTOWY –  🙂 nasza wolontariacka ekipa : Agata Rybicka, Karolina Krakowska, Patrycja Kuca, Monika Skrzypczak, Lidka Bestra, Mateusz Rybicki i Damian Szwacki oraz niewidoczni wolontariusze 2 planu Robert Sobański i Mateusz Łasiński – DZIĘKUJEMY  WAM BARDZO   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Video Proart

https://www.facebook.com/tvproart/videos/2126388330929050/?hc_ref=ARStZx-0omDiUX0L0_9ZgP541WBdif_GUiwo3FnKSAwjyBWlHD2a5F4UL-AsU57Lev8

 

Video TVP3

 

https://www.facebook.com/407585696332670/videos/413566755734564/

 

 01.03.2018 – KONCERT INAUGURACYJNY

 

Koncert inaugurujący Kilometry Dobra rozpoczął się hymnem kampanii autorstwa i wykonaniu Skaldów a zakończył harcerskim kręgiem do którego zaprosili nas harcerze 1 Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej. Pomiędzy tymi czas wypełniły swoimi występami dzieci z przedszkoli, szkół i ośrodków gminy Zduny. Wystąpił też zespół muzyczny Pan Przecinek & Zespół Depresyjny .

2 godziny pozytywnej energii młodzieży i dobroci z dziecięcych serduszek. Dziękujemy dzieciakom z Publicznego Przedszkola w Zdunach z oddziałami w Bestwinie i Konarzewie, uczniom Szkoły Podstawowej w Zdunach i Baszkowie, Soliście z Konarzewa – Damianowi Woźniakowi oraz podopiecznym z DPS Zduny. Super koncert zespo Pana Przecinka & Zespołu Depresyjnego oraz końcowy akord spotkania w klimacie harcerskim . Jako że Kilometry Dobra kręcimy dla harcerzy, zatem finał należał do nich. Organizatorzy, Ambasadorzy, dzieci, rodzice – Harcerski krąg / Iskierka i marsz z pochodniami – CZUWAJ!.

Foto-video galeria Marcina Szyndrowskiego.

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/inauguracja-historycznej-pierwszej-w-powiecie-krotoszynskim,4554538,artgal,t,id,tm.html

 

 

04.03.2018 -BIEG ZAGOŃCZYKA

 

 

Kolejny dzień w kampanii KILOMETRY DOBRA – dla harcerzy i wolontariuszy w 2 odsłonach. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Zdun na Biegu Zagończyka. Pogoda słoneczna, nastrój patriotyczny, sportowe podejście do zadania. Przed biegiem i po biegu młodzież zbierała datki do skarbonek oraz zachęcała do udziału w popołudniowym koncercie dobroczynnym.

 

 

Scenografię do koncertu przygotowała młodzież, która pomyślała nawet o kąciku dla maluchów.

 

 

Witaniem gości oraz zachęcaniem do hojności zajęli się także młodzi ze Szkoły Podstawowej w Zdunach. Poradzili sobie doskonale – jako organizatorzy DZIĘKUJEMY WAM BARDZO MOCNO .

 

 

Foto glaeria  Grzegorz Dengusiak  

https://photos.google.com/share/AF1QipN9-hT4kTLBGrCcRqRFZQWJlrmHpk_c_nDGi3OPtBS3wrV368cptVDK0r0iTWkLzA?key=MlBkYTlCNzlucWEtdmRVU3FZQnB3WGhNX2VIb0h3

 

 

18 marca – KIERMASZ WIELKANOCNY

 

 

III Kiermasz Wielkanocny w Zdunach – dzięki zaproszeniu organizatora Klubu Twórczego Rękodzieła ze Zdun mieliśmy swoje KILOMETROWE stoisko info-promocyjne. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością odwiedzających.
Wspólnie z DOBROTNIKAMI układaliśmy METRY Dobroci – prawie 5 metrów, do tego jeszcze skarbonka, z którą harcerze  chodzili w. śródodwiedzających Kiermasz . Podziękowanie dla  drużynowej 1 ZDH  SYLWI WAWRZYNOWICZ oraz jej podopiecznych . Wspaniały TEAM

 

30.03.2018 – WIELKANOCNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

 

 

30 marca zawitamy do Galerii Krotoszyńskiej – miejsca przyjaznego każdej inicjatywie społecznej. Dyrekcji dziękujemy za zaproszenie –  J
W ramach naszego pobytu warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci, możliwość nabycia babeczek do świątecznego koszyczka.

Jeśli ktoś jeszcze nie zamówił sobie babeczki do świątecznego koszyczka to miał okazję  w piątek 30 marca w godz. 12-15 w holu Galerii Krotoszyńskiej . Harcerze z 1 Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz babcie z Konarzewa wraz ze swoimi wnukami przygotowali takich sporo.
Dobrowolny datek za wypieki wydłuży METRY DOBROCI, które także będziemy wspólnie z dziećmi wyklejać . Pod okiem kadry pedagogicznej i wolontariuszy było  można zostawić swoją pociechę. Wycinanki, rysowanki, wyszywanki …co kto lubi. Tutaj też wolontariuszki potrafiły wydobyć przedświąteczne talenty.

Wydarzenie zorganizowane przez zdunowskich harcerzy i wolontariuszy, ich nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz  konarzewskich kolegów – wolontariuszy oraz członków i sympatyków stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA.

 

« 1 z 2 »

 

 

Harcersko-wolontariackie babeczki do świątecznego koszyka sprzedane –  🙂 Kilkanaście ostatnich wolontariusze rozdali wśród personelu sklepów w Galerii, wywołując tym lekkie zdziwienie –  🙂
Specjalne podziękowanie od harcerzy i wolontariuszy dla Pani Anety Jarzembskiej i Pana Patryka Rzepki za udostępnienie i przygotowanie przestrzeni do dzisiejszego kiermaszu.
Galeria Krotoszyńska to miejsce otwarte na inicjatywę społeczną a jej Dyrekcja to ludzie życzliwi, chętni i pomocni w realizacji pomysłów.

Dzisiejsze spotkanie z Klientami Galerii pozwoliło nam wydłużyć METRY DOBROCI o kolejne 11.5 metra. Dzięki hojności Klientów Galerii Harcerze wzbogacili się o  496,00 złotych.

HARCERZOM I WOLONTARIUSZOM, NAUCZYCIELKOM, RODZICOM I BABCIOM ZA WKŁAD PRACY, ZAANGAŻOWANIE BARDZO DZIĘKUJEMY –

 

Foto-galeria Łukasz Cichy

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/harcerze-i-wolontariusze-zbierali-kilometry-dobra-w-galerii,4590246,artgal,t,id,tm.html

 

 07.04.2018- KABARET DZIURA

 

13-15.04.2018 FESTIWAL SMAKÓW ŚWIATA I REGIONU MILICZ

 

 

28.04.2018 – URODZINY GALERII KROTOSZYŃSKIEJ

 

W ramach URODZIN czynne było  stoisko z kosmetykami, gdzie  można było zafundować sobie makijaż, zakupić kosmetyki i uzyskać porady kosmetyczno-pielęgnacyjne.Była też możliwość skorzystania z  skorzystać z usługi fryzjerskiej. Wiosenne piękno uchwycił w obiektyw fotograf Fuji Studio Pawła Kasprzaka. To była  STREFA PIĘKNA 


Dla tych którzy chcieli zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie przygotowano  STREFĘ ZDROWIA. Tutaj lekarz rodzinny oraz dietetyk udzielali  porad pro-zdrowotnych i żywieniowych. 
Możliwe było  też wykonanie podstawowego badania poziomu cukru, ciśnienia krwi, składu masy ciała. 


STREFA AKTYWNOŚCI to miejsce dla dzieci i młodzieży które  umiliło  Państwu pobyt śpiewem, tańcem oraz animacją dla dzieci.

Akcja zorganizowana była w ramach kampanii KILOMETRY DOBRA. Wszystkie oferowane usługi i porady były bezpłatne. W zamian za skorzystania z usługi / porady wrzucano  datki do skarbonek w każdej strefie. Ofiarowane pieniądze zasiiły  konto harcerzy 1 Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej. Do konta harcerzy dopisujemy kolejne metry Dobroci – DZIĘKUJEMY – 🙂

03.05.2018 – HARCERSKA MAJÓWKA 

 

 

Majówkowe popołudnie było dla zdunowskich harcerzy bardzo aktywne. Współorganizowaliśmy kolejną imprezę dla mieszkańców gminy Zduny, wydłużając Kilometry Dobra. Zdunowska  drużyna przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Można było sprawdzić swoją zręczność i celność, stworzyć olbrzymie bańki mydlane oraz przybić przyjazną dłoń dla 1ZDH. Druhenki przeprowadzały metamorfozy twarzy dzieci, tworząc piękne kotki, pieski i motylki. Każdy wyszedł z majówki z pamiątkową kopertą Poczty Harcerskiej.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w akcję i pomogli ją przeprowadzić. Dziękujemy harcerzom i RODZICOM harcerzy (ciasto było pyszne)  To ONI współtworzą z nami nasze KILOMETRY DOBRA.

Dzięki hojności uczestników Majówki harcerska skarbonka wzbogaciła się o 860 złotych. Wszystkim dobrym ludziom bardzo dziękujemy za hojność?podziękowanie również dla Zdunowskiego Ośrodka Kultury za włączenie nas we współorganizację oraz Karolowi Kamzie za zaangażowanie się w organizację wydarzenia.

 

 

12 .05.2018 – RAJD PTTK „SPOTKANIE Z WIOSNĄ”

Kilometry Dobra dziś turystycznie i patriotycznie na Szańcu Powstańczym na Borownicy.

Dopisała pogoda oraz uczestnicy. Organizatorzy zadbali o różnorodny program dnia. Msza polowa, apel poległych, historyczna grupa rekonstrukcyjna, konkurs piosenki patriotycznej, wiedzy przyrodniczej oraz ognisko, grochówka z kotła i kiełbasa z ogniska. Dzięki zaproszeniu Zarządu Oddziału Terenowego PTTK byliśmy i my- 🙂 Niezawodna 1 Zdunowska Drużyna Harcerska – Ojczyźnie, Bogu i Społeczeństwu – 🙂 Nasze Metry Dobroci znowuż się wydłużyły – 🙂

 

20.05.2018 – KILOMETRY DLA HARCERZY 

PLAKAT

 

Majowa niedziela – dzień spędzony rekreacyjnie, aktywnie i dobroczynnie – KILOMETRY DLA HARCERZY. Aktywni mieszkańcy Krotoszyna, Zdun i Konarzewa na rowerach i z kijkami Nordic Walking przemierzali ścieżki ziemi zdunowskiej. Dzieci, rodzice, dziadkowie, ciocie –  miedzypokoleniowo – 🙂 Różne trasy, dystanse i sposoby pokonywania ich.
Rowerzyści kat. MAX na trasie Konarzew – Perzyce-Chachalnia-Zduny-Baszków-Konarzew przemierzyli 28 km. Rowerzyści Rekreacja trasa Konarzew-Trafary-Salnia-Konarzew przejechali 6 km .
Kijki NW Zduny wyruszyły z parkingu firmy KRUK, zaś trasa kijki NW wystartowała przy wiadukcie na ul. Konarzewskiej. Obie trasy miały po 4 km długości. Na biegi niestety nie było chętnych –

Jako pierwsza zameldowała się grupa NW Zduny – dzieciaki narzuciły ostre tempo – 😉 Na wszystkich czekał poczęstunek , który mimo temperatury i dzięki wysiłkowi został szybko spałaszowany. W międzyczasie można było skorzystać z piłek, hula-hop, badmingtona oraz w końcu znaleźli się chętni do gry w boulle. Była też przejażdżka bryczką oraz oględziny strażackiego samochodu bojowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe plakietki, nalepki oraz podziękowanie za udział, przez co wsparli naszą inicjatywę.

Z każdej opłaty startowej 1 zł została wrzucona do harcerskiej skarbonki – DZIĘKUJEMY – 🙂

KILOMETRY DLA HARCERZY OD KUCHNI – 😉
Przygotowanie i przeprowadzenie i wzbogacenie tego wydarzenia możliwe było dzięki życzliwości, wsparciu, zaangażowaniu wielu ludzi oraz instytucji
– Dyrekcji i Personelowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, który jak zawsze jest otwarty na nasze pomysły
– PHU Sławomir Ptak z Rudy, dzięki któremu uzupełniliśmy Menu rajdowe
– Bankowi Spółdzielczemu z Krotoszyna , dzięki któremu Menu było bogatsze
– Agencji Reklamowej ADAM 1 z Krotoszyna, która przygotowała plakietki okolicznościowe .
– wolontariuszom Sławce Krakowskiej, Karolinie Krakowskiej oraz Monice Skrzypczak , które zadbały aby poczęstunek był na czas.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały również służby :
– pomoc medyczną zapewnił TRANSMED – Dawid Kuszaj ze Zdun, który na szczęście nie doczekał się telefonu od nas
– bezpieczeństwo przeciwpożarowe zapewniła niezawodna jednostka OSP Konarzew
– bezpieczeństwo na ruchliwym ciągu komunikacyjnym zapewniła ochotnicza Regulacja ruchu : Mirosław Łasiński i Łukasz Ratajek. Ten ostatni był także lotnym fotoreporterem akcji:
Bryczkę ze zaprzęgiem podstawił nasz sąsiad Henryk Piasny oraz „dorożkarz ” Sławek Piasny.

Punkty startowe obsłużyli nasi członkowie : Magdalena Poprawska, Magdalena Snadna, Tomasz Konieczny oraz Robert Marciniak .

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Rzecz Krotoszyńska – http://rzeczkrotoszynska.pl/a/kilometry-dla-harcerzy-w-kona…
do której dołaczyli także reprterzy Życia Krotoszyna http://krotoszyn.naszemiasto.pl/…/kilometry-dla-harcerzy-w-…

Wszystkim bardzo dziękujemy – dzięki Wam było „na bogato” – 😉

Uczestnikom zaś , rowerowo-kijkowej międzypokoleniowej 65 osobowej grupie krotoszyńsko-zdunowsko-konarzewskiej dziękujemy za udział- 🙂

 

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna