POZARZĄDOWE SPOTKANIE TERENOWE

Opublikowano grudzień 10, 2017

W czerwcu podczas wizyty studyjnej w Zdunach zrodził się pomysł, aby regularnie , co najmniej raz w roku spotkać się…za każdym razem u innej organizacji, w nowym, nieznanym dla nas środowisku. Przybysz świeżym okiem postrzega nowa przestrzeń. Wymiana spostrzeżeń, opinii, pomysłów i możliwości ma być punktem wyjścia do nawiązania współpracy i realizacji wspólnych planów przez organizacje pozarządowe Wielkopolski.
W sobotę 09 grudnia byliśmy z rewizytą w Kasztelanii Ostrowskiej w Lednogórze.  Pojechaliśmy grupą międzypokoleniową .

Powitali nas Małgorzata Kaczmarek i Maciej Jędrzejczak . Siedziba stowarzyszenia mieści się w budynku stacji PKP. Praca włożona w remont , rewitalizację i urządzenia to wkład pracy członków i sympatyków organizacji. Rozmach i plany zrobiły na nas wrażenie. Klimatyczne wnętrze siedziby stowarzyszenia przeniosło nas w czasy PRL-u.
W trakcie spotkania rozmawialiśmy o swoich planach na rok 2018 oraz możliwościach ich realizacji. Ponieważ następny rok jest dla nas „rokiem młodzieży” zatem skupiliśmy się na tej grupie wiekowej.
W czasie części warsztatowej wytypowaliśmy obszary działania, po czym dokonaliśmy ich wyboru. Na tej podstawie wytyczyliśmy cel działania.
Tym sposobem powstał zarys projektu, który pozwoli go osiągnąć. Będzie to pierwszy projekt realizowany wspólnie. Pozostaje znaleźć źródło finansowania, napisać wniosek i otrzymać dofinansowanie. Dobry pomysł to połowa sukcesu, zatem….
Ponadto była mowa o regionalizacji działań oraz marce regionalnej oraz wspólnym działaniu. To było bardzo ciekawe i udane spotkanie , pozwalające na wgląd w swoje miejsce z perspektywy innego miejsca –  Organizatorom spotkania dziękujemy – do zobaczenia w roku 2018.

 

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna