PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE SĄSIEDZKIE

Opublikowano grudzień 19, 2016


Przedświąteczne, sąsiedzkie spotkanie w Konarzewie rozpoczęło się prezentacją polskich tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci układały obrazki ilustrujące każdy świąteczny zwyczaj Przeplatane kolędami śpiewanymi przez Wiktorię Trawińską , Weronikę Drożyńską oraz Karolinę Krakowską. Na zakończenie tej części wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy najsłynniejszą kolędę świata – Cicha noc.

W repertuarze choinkowo-mikołajowym zaprezentowały się przedszkolaki Jasio Grobelny oraz Bartek Konopka oraz zespołowo młodzież i opiekunowie z SOSW. Wszystkim bardzo dziękujemy za przygotowanie występu.
Zgodnie z zapowiedzią dojechali do nas druhowie z 49 Drużyny Wędrowniczej z Krotoszyna, którzy przywieźli nam Światełko Betlejemskie. Opowiedzieli o zwyczaju przekazywania światełka pokoju i miłości. Z Betlejem aż do Austrii, poprzez Czechy, Słowację, Wrocław, Poznań , Krotoszyn aż do Konarzewa.  Każdy z uczestników spotkania zabrał swoje światełko do domu.

Do Światełka Betlejemskiego dodaliśmy pakiecik – pierniczki pieczone i dekorowane przez dzieci na spotkaniu w listopadzie, opłatek od księdza Proboszcza z Baszkowa oraz życzenia od naszego stowarzyszenia.. Światełko można było zabrać dzięki zakupowi zniczy z funduszu sołeckiego Konarzewa.
Potem nadeszła chwila oczekiwana przez najmłodszych – ubieranie choinki i zapalenie na niej kolorowych światełek. Teren oświetlili nam druhowie z OSP – oni też dokonali uroczystego włączenia iluminacji.

 

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna