WIELKOPOLSKA WIARA 2017 „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – PATRIOTYZM XXI WIEKU”

Opublikowano czerwiec 12, 2017

konkurs WIELKOPOLSKA WIARA 2017 rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy mikrodotację w kwocie 5.000 zł .Kolejne pieniądze na nasz rozwój i kolejny rozdział historii Konarzewa. Startujemy 12 czerwca.

 

NASZE SPRAWY- STRATEGIA – FINANSE

Tegoroczny projekt  pn. „RAZEM MOŻEMY WIECEJ – PATRIOTYZM XXI WIEKU „|składa się z 2 części – inicjatywy społecznej oraz spotkań podnoszących wiedzę i kompetencje członków organizacji. Inicjatywa społeczna została opisana już wcześniej, przy okazji III Konarzewskiego Pikniku Rodzinnego.

Cykl spotkań kompetencyjnych rozpoczął się 1 września i potrwa do końca października. Do udziału w nich zaprosiliśmy zarówno swoich członków jak i sympatyków stowarzyszenia, przedstawicieli grup i organizacji działających w Konarzewie oraz w gminie Zduny i powiecie krotoszyńskim.

01 września – Warsztaty obywatelskie „NASZE SPRAWY W NASZYCH RĘKACH „ dedykowany był przede wszystkim środowisku konarzewskiemu. Formy i możliwości współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw oraz możliwości ich współfinansowania dla dobra społeczności lokalnej. Społeczność niestety mało zainteresowana jest tym co możemy  zrobić wspólnie. Nie jest naszą intencją i zamiarem – jako stowarzyszenia  wymyślać i realizować własne plany. Chcemy realizować pomysły zgłaszane przez mieszkańców, z ich pomocą i zaangażowaniem się w realizację.   Wtedy ma to społeczny sens. 

04 września –  Strategia działania – ewaluacja , to spotkanie z trenerem, który w roku 2016 pomógł nam opracować strategię działania na lata 2016 – 2023. Przygotowaliśmy  zestawienie i podsumowanie naszych inicjatyw od października 2016 do września 2017. Co się udało a co nie bardzo, dlaczego się nie udało, co i jak zmienić w działaniu aby zwiększyć szansę na lepsze efekty. Dyskusja  nad tym co, jak i z kim  chcemy zrealizować w roku 2018 i kolejnych latach. Wnioski plynące ze spotkania będą pomocne nam przy nakreślaniu kierunków działania na kolejną kadencję pracy stowarzyszenia. Pomocne będą nam w tym ankiety wypełniane przez mieszkańców w trakcie III Pikniku.

 

 

 

 

19 października – finansowe vademecum społecznika. To co jasne i oczywiste dla księgowych nie musi być tak jasne i oczywiste dla finansowego laika. Spotkanie poprowadził Dariusz Nawrocki z OWES Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa. Kwestie finansów organizacji pozarządowych przybliżała , rozjaśniała i tłumaczyła Główna Księgowa tej Fundacji Mirosława Rynowiecka. Z naszego zaproszenia skorzystały organizacje pozarządowe z terenu gminy Zduny i powiatu oraz osoby prowadzące ich finanse. Okazało się że jest zapotrzebowanie na spotkanie z fachowcami, zatem są możliwości na podnoszenie naszej wiedzy i umiejętności.

 

 

25 października – ostatnie spotkania projektowe zakończone – grono jak zwykle kameralne, ale zmotywopwane. Podsumowanie projektów realizowanych przez nas od 13 marca / podsumowanie za moment / ; analiza ankiet składanych przez mieszkańców, wnioski , opinie, sugestie – dziękujemy Kamili Robaszyńskiej z LGD „Okno Południowej Wielkopolski ” za opiekę i cenne rady. Było też o planach na rok 2018 – zarówno naszych jaki i LGD-owych. Zapewne skorzystamy z możliwości o których rozmawialiśmy.

 

 

Ostateczne podsumowanie zrobiliśmy n a kolejnym spotkani .  Na spotkaniu z przedstwicielami  naszego zarządu obecna była Sołtys Konarzewa, przedstawiciel Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.  Rozmawialiśmy o naszym , konarzewskim roku 2018. Łączymy siły i pomysły. Dobry pomysł to połowa sukcesu. Może się udać z Waszą, mieszkańców pomocą – wtedy będzie pełny SUKCES – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ –  🙂

 

 

AKTUALNOŚCI

Członek federacji

Wielkopolska Rada Koordynacyjna